Διαιτητής:  Γκλαβίνας Κ. (Σ. Δ. Π. Καστοριάς)

Βοηθοί:  Πανταζής Κ. (Σ.Δ.Π. Καστοριάς) -

Λυρογιάννης Α. (Σ. Δ. Π. Καστοριάς)

Παρατηρητής:  Δέλλιος Δαμιανός (Ε.Π.Σ.Καστοριάς)

Διάρκεια Αγώνα: 90΄        Καθυστερήσεις: Α΄ ημιχρ.: -΄ λεπτό            Β΄ ημιχρ.: -΄λεπτά

5

Καστοριά

ημίχρονο
 2-0

Κρόνος

0

Πεντάρες έφερε η Καστοριά, στο γήπεδο της, αφού νίκησε τον Κρόνο με 5-0. Η Καστοριά επιβλήθηκε του αντιπάλου της με το ίδιο σκορ του α΄γύρου, μετά από μία καλή εμφάνιση και οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος της Α΄κατηγορίας της Ε. Π. Σ. Καστοριάς.

Το παιχνίδι αποτέλεσε μονόλογο για την Καστοριά, η οποία βρέθηκε να προηγείται, με 2-0, πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο τέταρτο του παιχνιδιού. Δράστης ο κεντρικός της αμυντικός Petrov, ο οποίος με δύο προσωπικά του γκολ, φρόντισε η ομάδα του να "καθαρίσει" πολύ γρήγορα το παιχνίδι. Συγκεκριμένα στο 7΄ο Χασάι εκτέλεσε κόρνερ και ο Petrov με κεφαλιά άνοιξε το σκορ (1-0). Στο 11΄ο Rapo εκτέλεσε κόρνερ και ο Petrov έκανε με κεφαλιά το 2-0, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Στο 31΄σε δυνατό συρτό σουτ του Νίνου, η μπάλα βρήκε την ρίζα της δεξιάς κάθετης δοκού του Πανταζή.

Στην επανάληψη, η Καστοριά συνέχισε στο ίδιο μοτίβο. Έτσι στο 56΄ο Damzi με συρτό δυνατό σουτ έκανε το 3-0.  Μοναδικό μελανό σημείο του παιχνιδιού ήταν στο 57΄, όταν ο Rapo είδε την απευθείας κόκκινη κάρτα του διαιτητή, για αντιαθλητική ενέργεια στον Πετρόπουλο. Στο 65΄ο Πετρίδης με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 4-0. Στο 90΄ο Μαντζάνας με ωραίο διαγώνιο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Καλή ήταν η διαιτησία του κ. Γκλαβίνα Κ. και των βοηθών του κ.κ. Πανταζή Κ. και Λυρογιάννη Α, άπαντες του Σ. Δ. Π. Καστοριάς.