Διαιτητής: Ντούκας Α. (Σ. Δ. Π. Καστοριάς)

Βοηθοί: Γιαμπάνης Ν. (Σ. Δ. Π. Καστοριάς)

Πανταζής Κ. (Σ. Δ. Π. Καστοριάς)

Παρατηρητής:  Δέλλιος Δαμιανός (Ε. Π. Σ. Καστοριάς)

Διάρκεια Αγώνα: 90΄        Καθυστερήσεις: Α΄ ημιχρ.: -΄ λεπτό            Β΄ ημιχρ.: -΄λεπτά

0

Κρόνος

ημίχρονο
0-2

Καστοριά

5

"Πεντάρες" έφερε η Καστοριά, στο παιχνίδι της με τον Κρόνο, τον οποίο νίκησε, εκτός έδρας με σκορ 0-5. Το παιχνίδι δεν χρήζει ιδιαίτερης κριτικής, αφού η διαφορά των δύο αντιπάλων ήταν εμφανής.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν με πολύ μεγάλη όρεξη το παιχνίδι, όμως η μπάλα δεν τους έκανε το χατίρι, αφού οι παίκτες της Καστοριάς έχασαν σπουδαίες ευκαιρίες για να ανοίξουν πιο νωρίς το σκορ. Η καλύτερη από αυτές ήταν στο 20΄, όταν ο Μηλιάτης έπιασε ωραίο σουτ και η μπάλα, αφού κόντραρε σε αμυντικό των γηπεδούχων, βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Πετσώνη. Στο 36΄ο Damzi εκτέλεσε κόρνερ και ο Τράντας με κοντινή κεφαλιά άνοιξε το σκορ (0-1). Στο 43΄, ύστερα από έξοχη ασίστ του Αντωνιάδη, ο Rapo με ωραίο διαγώνιο σουτ από αριστερά, έκανε το 0-2.

Στην επανάληψη είχαμε μία από τα ίδια. Η Καστοριά είχε τον πρωταγωνιστικό ρόλο, με τους παίκτες των γηπεδούχων να καταβάλλουν φιλότιμες προσπάθειες, για να κρατήσουν το σκορ σε χαμηλά επίπεδα. Στο 57΄ο Μηλιάτης έκανε ωραία ατομική προσπάθεια, πέρασε δύο αντιπάλους και τον τερματοφύλακα και έκανε το 0-3.  Έξη λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 63΄ο Μηλιάτης από σκόρερ έγινε δημιουργός, όταν με σέντρα ακριβείας, βρήκε τον Αντωνιάδη, ο οποίος, με γυριστή κεφαλιά, έκανε το 0-4. Στο 89΄ο Rapo με κοντινό πλασέ έκλεισε το σκορ (0-5), πετυχαίνοντας, ταυτόχρονα το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Καλή ήταν η διαιτησία του κ. Ντούκα Α. και των βοηθών του κ.κ. Γιαμπάνη Ν. και Πανταζή Κ., άπαντες του Σ. Δ. Π. Καστοριάς.