Διαιτητής: Γκλαβίνας Κ. (Σ. Δ. Π. Καστοριάς)

Βοηθοί: Σταγγόλης Χ. (Σ. Δ. Π. Καστοριάς)

Ζιώγος Ε. (Σ. Δ. Π. Καστοριάς)

Παρατηρητής: Δέλλιος Δαμιανός (Ε.Π.Σ. Καστοριάς)

Διάρκεια Αγώνα: 90΄        Καθυστερήσεις: Α΄ ημιχρ.: -΄ λεπτό            Β΄ ημιχρ.: -΄λεπτά

Φωτό: Εφημερίδα ΣΕΝΤΡΑ

Την πέμπτη συνεχή της νίκη πέτυχε η Καστοριά, αυτή τη φορά, στο γήπεδο της, επί του Γράμμου Μαυροχωρίου, τον οποίο φιλοδώρησε με πέντε (5) τέρματα.

Στο α΄ημίχρονο η Καστοριά μπήκε δυνατά και μόλις στο 3΄ο Astrauskas, με ωραία προσπάθεια και διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ (1-0). Στο 17΄οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με κεφαλιά του Χριστόπουλου, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Μητρούλη. Από εκεί και πέρα η Καστοριά πίεσε τον αντίπαλο της, χωρίς όμως να κατορθώσει να φτάσει στην επίτευξη ενός δεύτερου τέρματος.

Στην επανάληψη οι παίκτες της Καστοριάς μπήκαν δυνατά και στο 48΄ο Μαντζάνας έκανε ωραία σέντρα από τα αριστερά και ο Tahirllari με σουτ έκανε το 2-1. Στο 66΄σε ωραίο σουτ του ιδίου παίκτη έξω από την  περιοχή, η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Κοκκώνα. Στο 56΄ο Astrauskas με σουτ έκανε το 3-1. Στο 87΄ο Μηλιάτης με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 4-1. Στο 88΄ο Damzi με δυνατό σουτ έκλεισε το σκορ (5-1).

Καλή ήταν η διαιτησία του κυρίου Γκλαβίνα Κ. και των βοηθών του κ. κ. Σταγγόλη Χ. και Ζιώγου Ε., άπαντες του Σ. Δ. Π. Καστοριάς.